Kako je nastajal naš skupni logotip?

Konec decembra 2023 smo poslali mail našim vrstnikom v Francijo. Čeprav se sprva na mail niso odzvali, smo se s časom uspeli povezati. Na Snapchatu smo ustvarili skupino. Na začetku smo se predstavil in pogovarjali o stvareh, ki nas zanimajo, da bi se bolje spoznali in tako lažje sodelovali. Ker nismo imeli veliko časa, smo se hitro lotili dela. Poslali smo si slike naših originalnih logotipov, iz katerih smo izhajali. Izmenjali smo si vsako idejo, ki nam je prišla na misel, dokler nismo prišli do končnega izdelka. Med ustvarjanjem je nastalo več bolj in manj podobnih skic. Ko smo prišli na idejo, da združimo znamenitosti naših držav, smo združili Triglav in Eifflov stolp.

Vključili smo rob našega logotipa in pisavo njihovega. Okrog smo napisali še imena obeh šol. V sredino smo vključili še naš in njihov znak šole. Ker pa imajo pri njih že plačan program, s katerim je to veliko lažje izvesti oblikovanje, smo ta del prepustili našim francoskim partnerjem. Tako smo ustvarili logotip našega sodelovanja:

Larisa Finžgar, 2.ag

(Visited 24 times, 1 visits today)